''Skrien Latvija'' 10. sezona

Šogad lielākais pilsētu skriešanas seriāls Baltijā “Skrien Latvija” ar lepnumu aizvadīs jau 10. sezonu. Tā kā līdz sezonas sākumam ir palicis pavisam drusciņ, tad katras pilsētas ”Skrien Latvija” organizatori ir padalījušīes savos iespaidos un atziņās par jau aizvadītajiem posmiem. Lasi un iedvesmojies!

Liepāja

Arī šogad 10. ”Skrien Latvijas” sezonas atklāšana notiks vēja pilsētā – Liepājā. Katru gadu Liepājas pusmaratonā dalībniekiem tiek piedāvātas jaunas trases un piedzīvojumi, kas ir ļoti nozīmīga pasākuma sastāvdaļa, lai dalībniekiem būtu iespēja izskriet vietas pa kurām šis pasākums vēl nav gājis. Katru gadu pirms Liepājas pusmaratona tiek organizēti treniņi, lai ikvienam būtu iespēja sagatavoties lielākajam Liepājas tautas sporta pasākumam. Liepājas pusmaratons arī jebkuram dalībniekam vai ģimenei no Latvijas ir lielisks veids kā apskatīt un iepazīt Kurzemi.

Ventspils

2009. gada novembrī Ventspils maratona klubs devās uz Ventspils pilsētas domi, lai saņemtu atbalstu Ventspils maratona organizēšanā, un jau 2010.gada 20.jūnijā notika pirmie skriešanas svētki pilsētā. Toreiz finišēja 287 pusmaratonisti, 439 skrējēji 5.3 km distancē, kā arī piedalījās 400 bērni un 49 nūjotāji. Jau 10 gadu garumā, šis ir lielākais sporta pasākums Ventspilī. Pasākums notiek katru gadu pirms Līgo svētkiem, tā ir lieliska iespēja savādāk uzsākt līgošanu!

Jelgava

Jelgavas pusmaratons ir vienīgais ”Skrien Latvija” pusmaratons, kas norisinās naktī un dalībniekiem piedāvā krāšņu gaismu un mūzikas šovu visas trases garumā. Jelgavas pusmaratons norisinās vasaras vidū, piedāvājot dalībniekiem baudīt vasarīgu nakts skrējienu pa Jelgavas ielām, apskatot Jelgavas pilsētu un kultūru. Jelgavas pusmaratona organizatori katru gadu cenšas noorganizēt lieliskus skriešanas svētkus jebkuram dalībniekam, lai viņiem tas paliktu atmiņā kā lieliski pavadīta diena kopā ar savu ģimeni un draugiem.

Kuldīga

Šogad Kuldīgas pusmaratonam ir jau 15.gadu jubileja. Tradicionāli Kuldīgas pusmaratons ir uzskatāms par karstāko pusmaratonu Latvijā, jo posms notiek augusta pirmajā pusē, kad gaisa temperatūra sasniedz pat +28 grādus. Kuldīdzniekiem šis noteikti ir lielākais sporta gada notikums. Organizējot šo posmu uzsvars tiek likts uz dalībniekiem, lai viņi varētu izbaudī Kuldīgas skaistākās vietas, unikālo vecpilsētu un gleznainās ainavas, skrienot caur pilsētai vakara gaismā. ”Skrien Latvija” posmi nav tikai skriešanas sacensības, bet tie ir veseli svētki, kuros var piedzīvot neaizmirstamas emocijas, baudīt spraigas cīņas trasē, iegūt jaunus draugus un labi pavadīt laiku.

Sigulda

Siguldas pusmaratons jau tradicionāli nemainīgi notiek rudenī – zelta lapu laikā, kad pilsēta ir īpaši iekārojama sportistiem un pilsētas apmekletājiem. Līdz ar pusmaratona ienākšanu Siguldā ir izveidoti jauni sporta klubi, notiek regulāri treniņi visas sezonas garumā, kā arī ir superaugošā dimensijā attīstījusies skriešanas kultūra. Ja vēl 15 gadus atpakaļ skrienot Siguldas ielās varēja manī uz rokas pirkstiem saskaitāmus skrējējus, tad tagad izejot skriet treniņu, jebkurā dienas laikā cilvēki aktīvi nodarbojas ar skriešanu un nūjošanu. Liels prieks ka skriešana ir kļuvusi par ģimeņu sporta veidu. Skrien Latvija dod iespēju ģimenēm reizē ar fizisko baudījumu apceļot Latviju un iepazīt pilsētas, kurās notiek sacensības. Mums jādara viss iespējamais , lai jaunā pauadze izaugtu veselīga un to nodotu arī nākamajām pauadzēm.

Valmiera

Valmieras maratona organizators Vilnis Priedītis:” Pats esmu valmierietis, maratonists un garo distanču skrējējs. Valmieras maratonu atjaunojām pirms 14 gadiem, tas bija liels izaicinājums un tagad ir patiess gandarījums par paveikto, radot ikgadējus svētkus Valmieras pilsētas iedzīvotajiem un tās viesiem, pulcējot skrējējus no tuvām un tālām vietām visā pasaulē. Prieks, ka Valmieras maratons ir viena no lielākā Latvijas skriešanas seriāla Skrien Latvija sastāvdaļām. Lai noorganizētu kvalitatīvu pasākumu nepieciešama saliedēta komanda, neizsīkstošs entuziasms un skriet griboši, pozitīvi cilvēki!

© All rights reserved. Skrien Latvija.